ההנדסיה

יובל שגב

"משחק הוא הצורה הגבוה ביותר של מחקר" (אלברט אינשטיין)

מורה במשרה מלאה במשרד החינוך. הקמתי את סדנת ההנדסייה וכיום אני מלמד בה בכל שעות העבודה שלי. זו הגשמת חלום פדגוגי עבורי. התלמידים פעילים, סקרנים, לא רוצים לעזוב את השיעור ומגיעים אל הסדנה בזמנם הפנוי כדי להמשיך ולעבוד על הפרויקטים שלהם. התשוקה ללמידה ועבודה יחד שהסדנה והשיעורים מעוררים בהם הם הרווח הגדול ביותר לטעמי.

על המיזם

ההנדסייה היא סדנה ותכנית לימודים מייקרית לתלמידי חט"ב ותיכון בחינוך הציבורי. בהנדסייה תלמידים/ות עובדים בצוות ב פתרון בעיות, המצאה ובנייה של פיתוחים טכנולוגיים במגוון רחב של טכנולוגיות – מבנייה בחומרים ממוחזרים ועד תכנות, הדפסת תלת מימד וחיתוך בלייזר. התכנית נמצאת בשנת ההרצה הרביעית בבית הספר האזורי בשפיים – בית החינוך המשותף חוף השרון. התכנית מופצת כיום לכמה בתי ספר ברחבי הארץ. לאחרונה התחיל מאמץ להפצה במחוז תל אביב יחד עם מרכז פסג"ה תל אביב. החזון של ההנדסייה הוא להגיע לתפוצה רחבה של בתי ספר בארץ ולאפשר לתלמידים ומורים רבים לאמץ את הפדגוגיה המייקרית, הידע הטכנולוגי ורוח היצירה שמתפתחת בסדנת ההנדסייה.

על התוכנית

במסגרת תכנית Edstart אני לומד על עולם היזמות העסקית, על פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך ומעל הכל מקבל רוח גבית, תמיכה והכוונה בדרך להגדלת התפוצה של היוזמה האישית שלי.

לעמוד החיצוני של המיזם