חדר אימרסיבי – 3 walls

אורי מלמד

"התמדה זה ליפול 19 פעמים ולהצליח בפעם ה־20."

~ ג'ולי אנדרוז

קצת עליי

מורה לשל"ח, יזם חברתי וחינוכי.

על המיזם

חוויה אימרסיבית – היא חוויה אופפת, כזאת שמכניסה את המשתתפים בה לתוך הסיפור. זה קיים שנים במוזיאונים ותערוכות וכמובן במשקפי מציאות מדומה, אבל חוויה כזאת עדיין לא נוכחת בלמידה בבתי ספר. עד עכשיו.

פורמט 3walls – שלושת הקירות, פותח על מנת לאפשר לתלמידים לחוות בדיוק את הדבר הזה, אבל בתוך בית הספר. כבביקור במוזיאון חדשני: הסאונד, הוידאו, הסיפור עצמו והיכולת של המשתתפים להשתלב בו על ידי אינטראקציה מאפשרים חוויה עמוקה של למידה. בלחיצת כפתור אחת  ניתן לעבור בין חוויה אחת לשנייה, לשלישית וכך הלאה ואין מגבלה תיאורטית למספר הפעילויות בסגנון הזה שהתלמיד יכול לעבור.  באמצעות מציאות רבודה ובשילוב משימות אינטראקטיביות עם התלמיד, מתגלה בפניו עולם ידע המעודד אותו לחקור ולהעמיק בחשיבה.

האתגר ש- 3Walls מפצחת הוא יצירת פורמט רחב שיאפשר לכל בית ספר ולכל מורה מכל תחום דעת, לצקת תוכן לימודי ו/או ערכי באופן עצמאי ולייצר לתלמידים חוויה אימרסיבית מותאמת. הפורמט של  3Walls  כולל תבניות של סיפור אישי, חדר בריחה ותמונות מונפשות.  

כיום, המיזם נמצא בשלב של פיילוט בו השתתפו כ- 600 תלמידי תיכון. בשנתיים הקרובות יורחבו מס' בתי הספר בהם הפורמט יוטמע, במטרה לעודד יצירת תכנים מקוריים ע"י צוותי ההוראה והתלמידים. 

ניתן להתרשם מהחדר בתיאום מראש. 

אורי מלמד 054-49645276, melamedori@gmail.com 

לעמוד החיצוני של המיזם